2023 ILCA Oceania & Australian Open & Youth Championship
Georges River Sailing Club
Fleet Assignments - ILCA 6 Finals Series Gold
SailNo HelmName Boat Club State/Nat Division M/F Colour
221187 Maud Jayet No Name Société Nautique Genève SUI Open F Gold
211552 Emma Plasschaert No Name Inside Outside Oostende BEL Open F Gold
208546 Mara Stransky Kintsugi RQYS AUS-QLD Open F Gold
211551 Maria Erdi No Name MVM SE HUN Open F Gold
216226 Elyse Ainsworth No Name Royal Freshwater Bay YC AUS-WA Open F Gold
222401 Evie Saunders No Name Manly Yacht Club AUS-NSW U19 F Gold
217539 Lachie Weber Screamin seaman Mornington YC AUS-VIC Open M Gold
216366 Hamish Gilsenan The Zookeeper Albert SC AUS-VIC U19 M Gold
210792 Casey Imeneo No Name McCYC & SSCBC AUS-VIC Open F Gold
204568 Zoe Thomson Badascony Royal Freshwater Bay YC AUS-WA Open F Gold
221117 Nazli Cagla Donertas No Name Fenerbahce Dogus Sailing TUR Open F Gold
209520 Patrick Cummin Perri Davey's Bay YC AUS-VIC U19 M Gold
222061 Paige Caldecoat The Captain B16ftSC AUS-NSW Open F Gold
222424 Stewart Gifford Prime Time FSC AUS-WA U19 M Gold
220286 Anja von Allmen No Name Gstaad YC SUI U21 F Gold
221092 Greta Pilkington No Name RNZYS NZL U21 F Gold
222142 Eddie Reid No Name SBSC/RYCT AUS-TAS U19 M Gold
218007 Brooke Wilson Little Choppies RSYS/DBSC AUS-NSW U21 F Gold
199093 Jeff Loosemore Shark MHASC/GRSC AUS-NSW Open M Gold
222422 Sylvie Stannage Richie Benaud HHSC/DBSC AUS-NSW Open F Gold
214428 Myles Wilson No Name Southport YC AUS-QLD U19 M Gold
217263 Daniel Laverty Rusty Nuts MYC AUS-VIC U19 M Gold
190330 Zach Stibbe No Name Otago YC NZL U19 M Gold
199101 David Early Mischievous GRSC AUS-NSW Open M Gold
217832 Anthony Scali Arran Vaucluse YC AUS-NSW Open M Gold
209262 Lucas James Potentially BYS/SYC AUS-VIC U19 M Gold
195552 Dominic Beer XtaSea RFBYC AUS-WA U19 M Gold
218663 Liam Cox Still Knot A Clew RPYC/FSC AUS-NSW U19 M Gold
209518 Hamish Cowell Und Tcshuss Blairgowrie YS AUS-VIC U19 M Gold
214421 Daniel Blight Rocksteady RQYS/BSS AUS-QLD Open M Gold
219892 Lili McAullay No Name Royal Perth YC / FSC AUS-WA U19 F Gold
206029 Stefano Santella NoName Royal Akarana YC NZL U19 M Gold
216348 Tom Holmes Pillow RBYC AUS-VIC Open M Gold
220027 Frances Beebe Frankly My Dear... RQYS AUS-QLD U19 F Gold
196435 Markus Sampson Speedy RPAYC AUS-NSW U17 M Gold
221957 Hamish Crabb NER RSYS AUS-NSW U17 M Gold
202650 Quentin Burns On Fire Woollahra Sailing Club AUS-NSW U19 M Gold
216173 Sophia Morgan Waitui Royal Suva YC FIJ U21 F Gold
202972 Oscar O'Donoghue Salty RYCT AUS-TAS Open M Gold
217424 Maddie Rist No Name Manly SC, NZ NZL U19 F Gold
207857 Travis Wadley Trav'ler Tinaroo Sailing Club AUS-QLD Open M Gold
217262 Andrew Crawshaw OK Boomer Sandringham YC AUS-VIC Open M Gold
2023 ILCA Oceania & Australian Open & Youth Championship
Georges River Sailing Club
Fleet Assignments - ILCA 6 Finals Series Silver
SailNo HelmName Boat Club State/Nat Division M/F Colour
217854 Hugo Ralph Still Salty RQYS AUS-QLD U19 M Silver
212855 Ian Young Barry Crocker GRSC AUS-NSW Open M Silver
209533 Lyndall Patterson Dell RPAYC AUS-NSW Open F Silver
222153 Jack Saul Whiplash RYC of Tasmania AUS-TAS U19 M Silver
199268 Maria Jose Poncell No Name DBSC CHI/AUS-NSW Open F Silver
222098 Andrew Cox Troublemaker DBSC AUS-NSW Open M Silver
211497 Matt Wenke N of 1 GRSC AUS-NSW Open M Silver
202743 Xavier Bates George Royal Freshwater Bay YC AUS-WA U19 M Silver
222425 Giacomo Helliar Bandit RFBYC/FSC AUS-WA U19 M Silver
210207 Joshua Ragg No Limit RYC of Tasmania AUS-TAS Open M Silver
182986 Jack Reynolds Jacks Boat Lake Cootharaba SC AUS-QLD U19 M Silver
212794 Aden McGrath No Name Darwin Sailing Club AUS-NT Open M Silver
216194 Issac Biczo How To Sail TCYC/RPYC/RFBYC AUS-WA U17 M Silver
217268 Jack Scharf FOMO Whitsunday SC AUS-QLD U17 M Silver
199256 Harrison Green Storm Brighton Seacliff YC AUS-SA Open M Silver
218103 Jack Higgins Beanstalk B&SYC AUS-SA U19 M Silver
190351 Cooper Brown Drovers Dog Ballarat YC AUS-VIC U19 M Silver
188799 Benjamim Stroebel Evolution Southport YC AUS-QLD U19 M Silver
193419 Jack Italia HiJack RBYC AUS-VIC Open M Silver
212841 Martin Wilson Drunken Pirate GRSC AUS-NSW Open M Silver
193083 Roberto Blum Karma BSYC/DBSC AUS-SA Open M Silver
210204 Nicholas Jones Great Success RYCT AUS-TAS U19 M Silver
220053 Anneke Meyer Bora RQYS AUS-QLD U19 F Silver
217362 Emma Prest Piccolo Presto SYC AUS-VIC U19 F Silver
219178 Keigo Okada No Name Enoshima YC JPN U19 M Silver
179641 Vaimooia Ripley Vaa Toa MHASC SAM Open F Silver
208543 Daniel Maree Runaway RYCT AUS-TAS Open M Silver
190360 Ailee Milne No Name HYC AUS-WA U19 F Silver
220320 Gina Johnstone Killer Queen RQYS AUS-QLD U17 F Silver
156762 Ellen Sampson No Name BSYC AUS-SA U17 F Silver
209254 Ian Tudball Captain Tugwash DBSC AUS-NSW Open M Silver
191635 Mick Tilden Hells Bells Illawarra YC AUS-NSW Open M Silver
220062 Peter Heywood KICK NCYC/B16 AUS-NSW Open M Silver
217702 Hattori Haruka laser Enoshima YC JPN U17 F Silver
207488 Massimo Henderson Aurora RSYS AUS-NSW U17 M Silver
215547 Diane Sissingh #blouse MHASC AUS-NSW Open F Silver
209522 James Hayhoe Aquaholic RSYS AUS-NSW Open M Silver
211499 Kayla Boothby Happy Days Townsville YC/TSC AUS-QLD U21 F Silver
202925 Zoe Robinson Yeahh Buoy Brighton and Seacliff YC AUS-SA U19 F Silver
212885 Oskar Meinke Stormin Norman Sandringham YC AUS-VIC U17 M Silver
211475 James Gosling Sailfish HHSC/DBSC AUS-NSW U19 M Silver
https://georgesriversailingclub.com.au/
www.lasernationals.org.au/
sec@laser.asn.au
Sailwave Scoring Software 2.29.0
www.sailwave.com