2023 ILCA Oceania & Australian Open & Youth Championship
Georges River Sailing Club
ILCA 4 Fleet
Sailed: 4, Discards: 0, To count: 4, Entries: 55, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet SailNo HelmName Boat Club State/Nat Division M/F R1 R2 R3 R4 Total Nett
1 ILCA 4 217524 Aidan Simmons Honk'n IHYC/SSCBC AUS-VIC U18 M 2 1 2 1 6 6
2 ILCA 4 216149 Angus McIntyre Maverick Blairgowrie YS AUS-VIC U18 M 6 2 1 2 11 11
3 ILCA 4 218665 Riley Cantwell True Blue SSCBC AUS-VIC U16 M 1 3 3 4 11 11
4 ILCA 4 220047 Caterina Meyer Il Cannone RQYS AUS-QLD U16 F 3 7 7 7 24 24
5 ILCA 4 222143 Tom Fader Good Question RYCT AUS-TAS U18 M 7 4 9 8 28 28
6 ILCA 4 209564 Joshua King Overdrive Racing Whitsunday SC AUS-QLD U16 M 5 9 4 14 32 32
7 ILCA 4 202937 Austin Higgins Bean Stalk BSYC AUS-SA U18 M 10 12 6 13 41 41
8 ILCA 4 202697 Healy Ryan Shift HHSC / DBSC AUS-NSW U16 M 20 8 8 6 42 42
9 ILCA 4 216362 Sara Bruce Sailfish RSYS DBSC AUS-NSW U18 F 8 11 16 9 44 44
10 ILCA 4 222152 Indy Cooper Sketchy RYCT/DSS AUS-TAS U18 F 11 17 15 3 46 46
11 ILCA 4 211484 Charles Byford Poker Face RPAYC/DBSC AUS-NSW U16 M 4 6 5 31 46 46
12 ILCA 4 193390 Amy Moore Controlled Chaos RFBYC AUS-WA U18 F 17 13 18 5 53 53
13 ILCA 4 217855 Matthew Power Crocs and Socks CYC AUS-ACT U18 M 15 5 17 17 54 54
14 ILCA 4 220044 Adelaide O'Donoghue Hell's Bells RYCT AUS-TAS U18 F 9 19 10 19 57 57
15 ILCA 4 221521 Edward Alexander No Name Canberra YC AUS-ACT U18 M 14 14 11 20 59 59
16 ILCA 4 154075 Takumi Nakashima   Enoshima YC JPN U18 M 13 16 14 21 64 64
17 ILCA 4 213457 Breanne Wadley La Bella Vita Tinaroo SC AUS-QLD U18 F 16 18 21 10 65 65
18 ILCA 4 202767 Ali Braden Sesto Elemeno RSYS AUS-NSW U18 F 22 10 24 12 68 68
19 ILCA 4 207486 Toby Jones Slamdunk Royal Perth YC AUS-WA U16 M 23 22 12 11 68 68
20 ILCA 4 207461 Tom Hugo The Bird RYCT AUS-TAS U16 M 21 21 26 16 84 84
21 ILCA 4 202739 Nathan Deng TAG RSYS AUS-NSW Open M 18 25 27 15 85 85
22 ILCA 4 215045 Cormac Johnston Zen HHSC/DBSC AUS-NSW U16 M 19 20 30 22 91 91
23 ILCA 4 196888 Charles Allen Toyn TBA FSC/RFBYC AUS-WA U18 M 12 15 13 56.0 DNC 96 96
24 ILCA 4 215085 Thomas Jackson Sailinn SYC AUS-VIC U18 M 28 23 19 32 102 102
25 ILCA 4 206401 Grady Sayers Swell BSYC AUS-SA U18 M 34 26 23 23 106 106
26 ILCA 4 211477 Harriet McLachlan XM2 RSYS AUS-NSW U18 F 31 28 25 28 112 112
27 ILCA 4 203756 Harry Pilkington Sendy RYCT AUS-TAS U16 M 32 35 20 27 114 114
28 ILCA 4 181724 Jack Restuccia TBC HHSC AUS-NSW U18 M 35 36 31 18 120 120
29 ILCA 4 207493 Ben Costandi Flatty RSYS/GRSC/DBSC AUS-NSW Open M 26 40 29 26 121 121
30 ILCA 4 217696 Nathan Aye Chang Laser Yangon SC MYA U18 M 30 31 35 29 125 125
31 ILCA 4 220234 Blair Dodson No Name RQYS AUS-QLD Open M 25 24 22 56.0 UFD 127 127
32 ILCA 4 202510 Molly Schotte Long time RQYS AUS-QLD U18 F 27 29 36 35 127 127
33 ILCA 4 217856 Theo McGonigle No Name RSYS AUS-NSW U18 M 33 32 28 36 129 129
34 ILCA 4 193387 Imogen Bates Miss Independent RFBYC AUS-WA U18 F 38 34 33 25 130 130
35 ILCA 4 217685 Abigail Wut Yi Chang Laser Yangon SC MYA Open F 24 38 32 37 131 131
36 ILCA 4 207848 Kevin Cai Cboat HHSC AUS-NSW U16 M 36 27 42 34 139 139
37 ILCA 4 193013 Caitlin Calder Paradise RQYS AUS-QLD U18 F 41 30 41 30 142 142
38 ILCA 4 198099 Lewis Falconer Hurricane Southport YC AUS-QLD U18 M 37 44 45 24 150 150
39 ILCA 4 212857 Miles Greenwood Good One GSC AUS-NSW U18 M 39 45 34 33 151 151
40 ILCA 4 168126 William Humphrys Zany CYC AUS-ACT Open M 29 33 38 56.0 DNC 156 156
41 ILCA 4 189025 Jasper Kinsman No Name RSYS AUS-NSW U18 M 44 39 43 38 164 164
42 ILCA 4 203784 Corbin Katz Full Send Brighton Seacliff YC AUS-SA U16 M 45 42 40 39 166 166
43 ILCA 4 188791 Addison Heatley Chica Loca MOFSC / RPYC AUS-WA U18 F 42 41 39 44 166 166
44 ILCA 4 192263 Ross Stewart Hiccup HHSC AUS-NSW U16 M 46 37 44 43 170 170
45 ILCA 4 203781 Fredi O'Donoghue Hannel RYCT AUS-TAS U16 F 48 47 37 42 174 174
46 ILCA 4 218344 Madeline English No Name Mornington YC AUS-VIC U16 F 43 43 48 56.0 DNC 190 190
47 ILCA 4 201502 Charlotte Gosling Mako HHSC/DBSC AUS-NSW U16 F 40 49 47 56.0 DNC 192 192
48 ILCA 4 202932 Sarah Middleton Just Sailin TCYC AUS-WA U18 F 50 51 53 40 194 194
49 ILCA 4 217305 Dana Retboell No Name RSYS AUS-NSW U18 F 49 50 54 41 194 194
50 ILCA 4 182980 Beatrice Alexander Broccoli Canberra YC AUS-ACT Open F 47 52 51 45 195 195
51 ILCA 4 202889 Kelly Steele TBA GAC/BSYC AUS-SA U18 F 51 48 49 56.0 DNC 204 204
52 ILCA 4 202852 Matilda Rowles Chuckles HHSC AUS-NSW U16 F 53 46 50 56.0 UFD 205 205
53 ILCA 4 163917 Charlotte Walker Paddington Canberra YC AUS-ACT U18 F 56.0 DNC 56.0 DNC 46 56.0 DNC 214 214
54 ILCA 4 218342 Amelia Doyle TBA Townsville SC AUS-QLD U16 F 52 56.0 DNC 52 56.0 DNC 216 216
55 ILCA 4 169695 Cedric Johnson Eve CYC AUS-ACT U16 M 56.0 DNC 56.0 DNC 56.0 UFD 56.0 DNC 224 224